Șofer fără permis și cu mașină neînmatriculată, prins de polițiști în județul Iași. Tânărul de 20 de ani circula cu plăcuțe care aparțineau unui alt autoturism și s-a ales cu dosar penal.Polițiștii din cadrul Secției nr. 7 Poliție Rurală Bălțați au întocmit dosar penal după ce au depistat un tânăr de 20 de ani care conducea un autoturism fără a deține permis de conducere și folosind plăcuțe de înmatriculare care aparțineau unui alt vehicul.AdsPotrivit informațiilor transmise de Inspectoratul de Poliție Județean Iași, incidentul a avut loc la data de 24 iunie, în comuna Lungani.Oamenii legii au oprit pentru control un autoturism aflat în trafic, iar în urma verificărilor efectuate au constatat că șoferul, un tânăr în vârstă de 20 de ani, nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.Mai mult decât atât, polițiștii au stabilit că autoturismul nu era înmatriculat, iar plăcuțele cu numărul de înmatriculare montate pe acesta aparțineau unui alt autoturism.În acest caz a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.Cercetările continuă pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-au produs faptele.
Tânăr de 20 de ani, depistat fără permis la volanul unei mașini neînmatriculate în Lungani. Polițiștii au deschis dosar penal
0
