2
Simona Bucura-Oprescu a fost aleasă, sâmbătă, în funcţia de preşedinte al Organizaţiei Femeilor Social-Democrate.Conferinţa Naţională a Organizaţiei Femeilor Social-Democrate, la care a fost aleasă noua preşedintă, a avut loc sâmbătă, la Palatul Parlamentului.Din totalul de 447 de voturi exprimate, au fost „pentru” 443, zero – „împotrivă” şi 4 abţineri.Bucura-Oprescu a fost singura candidată pentru funcţia de preşedintă a OFSD şi a candidat cu moţiunea „România pe mâini bune”. Ea a deţinut această funcţie şi până acum.
